O nouă victorie pentru Medgidia în cadrul Cupei CEV

Medgidia a făcut un prim pas spre sferturile de finală ale Cupei CEV! Fetele antrenate de Florin Voinea și Radu Began au învins în această seară, în trei seturi, în manșa tur, echipa Hapoel Kfar Saba, fosta campioană a Israelului.

Voleibalistele au strălucit pe teren și au arătat încă o dată, că prezența în această competiție europeană nu este o întâmplare, ci rezultatul unei munci colective, clădită cu multă trudă.

Primul set a fost unul lejer! S-au remarcat la fileu Ramona Rus, Ioana Baciu și Alexandra Trică.

În actul secund, Hapoel Kfar Saba s-a ținut foarte aproape de CS Medgidia, meciul a curs punct cu punct, pâna la borna 22. Setul 3 s-a încheiat cu scorul de 25-19, iar fetele au răsuflat ușurate.

Manșa retur este programată pe 15 decembrie, de la ora 18:30, când Medgidia va găzdui, în premieră, un meci din cupele europene, în Sala Sporturilor “Iftimie Ilisei”.