Arhive

Felix Stroe: ne-am ținut de cuvânt, iar impozitarea solariilor din gospodării va fi eliminată!

„Din totdeauna, social-democrații au apărat interesele salariaților, ale gospodăriilor țărănești și ale economiei naționale. Și acum, argumentele pertinente susținute de PSD au fost validate de partenerii de coaliție!
Concret, măsurile de stimulare a economiei, propuse de PSD încă de la începutul acestei toamne, vor fi detaliate înainte de adoptarea bugetului pentru 2026 și vor fi incluse în proiecția bugetară de anul viitor.
Mai mult decât atât, așa cum PSD a insistat, salariul minim va fi majorat și anul viitor! Acesta va crește la 4.325 de lei, de la 1 iulie 2026.
Ne-am ținut de cuvânt, iar impozitarea solariilor din gospodării va fi eliminată!
Pachetul de reformă a administrației va fi definitivat și va include o reducere a cheltuielilor cu administrația centrală, fără tăierea salariilor.”

Felix Stroe, senator PSD

TV Action
Prezentare generală a confidențialității

Acest site folosește cookie-uri pentru a-ți putea oferi cea mai bună experiență în utilizare. Informațiile cookie sunt stocate în navigatorul tău și au rolul de a te recunoaște când te întorci pe site-ul nostru și de a ajuta echipa noastră să înțeleagă care sunt secțiunile site-ului pe care le găsești mai interesante și mai utile.