Acasă Stiri Sport UPDATE – SLEN ’90 LOCUL I ÎN CLASAMENTUL TURNEULUI SEMIFINAL DE...

UPDATE – SLEN ’90 LOCUL I ÎN CLASAMENTUL TURNEULUI SEMIFINAL DE VOLEI FEMININ DE LA MEDGIDIA (GALERIE FOTO)

13
0

Turneul Semifinal din cadrul Campionatului Național de Volei Feminin – junioare, găzduit de municipiul Medgidia a ajuns la final. CS SLEN ’90 s-a impus un categoric în toate partidele disputate pe care le-a câștigat cu 3-0. Astfel echipa locală s-a calificat de pe prima poziție în Turneul Final.

În ultima partidă fetele de la SLEN ’90 au jucat cu CS Dacia 2012 Mioveni. Meciul a fost unul frumos și așa cum era de așteptat jucătoarele din Medgidia au învins cu 3-0.

Antrenorul echipei SLEN 90 se declară extrem de mulțumit de evoluția fetelor.

Jucătoarele din Medgidia sunt încântate de performanța reușită și au așteptări mari și în turneul FINAL.

CLASAMENTUL TURNEULUI SEMIFINAL
1. CS SLEN ’90 Cernavodă – 12 puncte
2. CNMB Râmnicu Vâlcea – 8 puncte
3. CSS Bacău – 6 puncte
4. CSM Danubius Tulcea – 4 puncte
5. CS Dacia 2012 Mioveni – 0 puncte

Primele două echipe clasate s-au calificat în Turneul Final al Campionatului Național de Volei Feminin – junioare. Administrația locală de la Medgidia a premiat echipele participante la Turneul Semifinal. Primarul Marian Iordache a oferit fiecărei echipe câte o plachetă și un cadou simbolic.

Momentul premierii echipei locale a fost cel mai apreciat de către spectatorii prezenți la eveniment.

În cadrul etapei a IV-a a Turneului Semifinal din cadrul Campionatului Național de Volei Feminin – junioare, găzduit de municipiul Medgidia, CS SLEN ’90 s-a impus cu un categoric 3-0 în fața echipei CS Dacia 2012 Mioveni. Astfel, în urma celor patru victorii cu 3-0, fetele din echipa locală s-au calificat în turneul final de pe primul loc. „A fost un tunreu destul de greu, dar nebucurăm că ne-am calificat! Dacă în turenul final ne clasăm în primele patru echipe, va fi o performanță pentru noi.” a declarat Gheorghe Iordache, antrenorul principal al echipei CS SLEN ’90, la finalul partidei cu CS Dacia 2012 Mioveni.

În pauza dintre cele două partide administrația locală de la Medgidia a premiat echipele participante la Turneul Semifinal. Primarul Marian Iordache a oferit fiecărei echipe câte o plachetă și un cadou simbolic.

premiere echipe volei turneu Medgidia_foto tvalphamedia.ro

Duminică, de la ora 10.00, CNMB Râmnicu Vâlcea va întâlni CS Dacia 2012 Mioveni, iar de la 12.15 Danubius Tulcea va lupta cu CSS Bacău. În funcție de rezultatele partidelor se va stabili care va fi a doua echipă calificată la Turneul Final al Campionatului Național de Volei Feminin – junioare. Cetățenii municipiului Medgidia și nu numai sunt invitați la Sala Sporturilor „Iftimie Ilisei” pentru a-și susține favoriții. De asemenea, adulții vor avea ocazia să înțeleagă importanța sportului în viața fiecărui copil. INTRAREA ESTE LIBERĂ!

REZULTATELE PARTIDELOR DISPUTATE
Etapa I – 18 martie
Danubius Tulcea – Dacia 2012 Mioveni: 3-0 (25-16 / 29-27 / 26-24)
SLEN ’90 – CNMB Râmnicu Vâlcea: 3-0 (25-14 / 25-12 / 25-11)

Etapa II – 19 martie
CSS Bacău – CS Dacia 2012 Mioveni: 3-0 (25-3 / 25-9 / 25-14)
SLEN ’90 – Danubius Tulcea: 3-0 (25-17 / 25-19 / 25-9)

Etapa III – 20 martie
Danubius Tulcea – CNMB Râmnicu Vâlcea: 2-3 (25-11 / 17-25 / 16-25 / 25-19 / 11-15)
CSS Bacău – SLEN ’90: 0-3 (18-25 / 16-25 / 17-25)