Your message has been sent, you will be contacted soon
Televiziunea Alpha Media – Mai întâi ADEVĂRUL

Call Me Now!

Închide
Prima pagină » Stiri » Actualitate » CAMPIONATUL EUROPEAN DE KEMPO: O MEDALIE DE AUR, UNA DE ARGINT ȘI ȘAPTE DE BRONZ PENTRU SPORTIVII CS MEDGIDIA

Campionatul European de Kempo a ajuns la final. Ultima zi de concurs a fost dedicată probei Full-Kempo.
Cei trei sportivi ai Clubului Sportiv Medgidia au urcat din nou pe podium.

Eric Crînguș a obținut locul III / medalie de bronz, la categoria 10 – 12 ani – 45 kg, Rianna Bechiș s-a clasat tot pe locul III / medalie de bronz, la categoria 12 – 14 ani – 45 kg, iar Patrick Crînguș a obținut locul III / medalie de bronz, la categoria 8 – 10 ani – 25 kg.

Prima competiție oficială, de când activează sub culorile CS Medgidia, a fost un real succes. Cei trei sportivi s-au întors acasă cu o medalie de aur, una de argint și șapte de bronz.

Această prezentare necesită JavaScript.

Reamintim faptul că în prima zi, la proba Submission: Eric Crînguș a obținut locul I / medalie de aur, la categoria 10 – 12 ani – 45 kg, Rianna Bechiș a obținut locul III / medalie de bronz, la categoria 10 – 12 ani – 45 kg, iar  Patrick Crînguș locul III / medalie de bronz, la categoria 8 – 10 ani – 25 kg.

În a doua zi a competiției micii sportivi ai CS Medgidia au urcat din nou pe podium:  Eric Crînguș a obținut locul II / medalie de argint la categoria 10 – 12 ani – 45 kg,  Rianna Bechiș – locul III / medalie de bronz la categoria 12 – 14 ani – 45 kg, iar Patrick Crînguș locul III / medalie de bronz la categoria 8 – 10 ani – 25 kg.

Se cuvine să felicităm sportivii pentru performanțele obținute, antrenorul pentru efortul depus, dar și susținătorii Clubului Sportiv Medgidia! Nu în ultimul rând, trebuie felicitați părinții care își îndrumă copiii către sport.