Your message has been sent, you will be contacted soon
tvalphamedia.ro by TVAction

Call Me Now!

Închide
Prima pagină » Stiri » Actualitate » AUR ȘI BRONZ PENTRU SPORTIVII CS MEDGIDIA ÎN PRIMA ZI A CAMPIONATULUI EUROPEAN DE KEMPO [GALERIE FOTO]

Prima zi a Campionatului European de Kempo s-a încheiat cu succes pentru sportivii CS MEDGIDIA! La Proba de concurs Submission Eric Crînguș a obținut locul I / medalie de aur, la categoria 10 – 12 ani – 45 kg. Rianna Bechiș a obținut locul III / medalie de bronz, la categoria 10 – 12 ani – 45 kg. Nici Patrick Crînguș nu s-a lăsat mai prejos. Micuțul a obținut locul III / medalie de bronz, la categoria 8 – 10 ani/ – 25 kg.

Felicitări sportivilor pentru performanțele obținute! Felicitări antrenorului și tuturor celor care susțin activitatea Clubului Sportiv Medgidia!

Campionatul European de Kempo reunește 600 de sportivi din 19 țări și se desfășoară la București până în data de 27 octombrie 2018.